Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Wpisz swój adres e-mail:
Wszystkich odwiedzin 253136
Dzis 97

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

• Dziś są imieniny: Mariana, Donaty, Tamary
  • Msze Święte:
  • 6:30 – Za † Andrzeja Kołbasiuka, od kolegi Marka Proszowskiego z rodziną.
  • Ks. Kazimierza – Za † Stanisława Jasiaka, od Anny i Wiesława Jaroszów.
  • 18:00 – Za † Alojzę Kielian, od rodziny Kielianów i Cyboranów.
  • 18:00 (Ochronka) – W intencji parafian Górnego Skrzyszowa na rozpoczęcie nabożeństw majowych, o potrzebne łaski i zdrowie, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

Kościół Parafialny

Parafia Skrzyszów

W centrum Skrzyszowa znajduje sie okazała drewniana świątynia - rzec można boski gotyk. Kościół wybudowano w 1517 r. z fundacji hetmana Jana Tarnowskiego. Budowniczym był Jan z Czchowa, cieśla, o czym informuje sygnatura zachowana na jednym z kościelnych portali. Nasz kościół jest najwiekszą drewnianą świątynią w Małopolsce. Nie dziwią wiec zatrzymujący sie tu turyści, wedrujący szlakiem architektury drewnianej. Wśród nich są też cudzoziemcy, szczególnie z Francji i Niemiec

Ostatnio dodano