Parafia Skrzyszów

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Wpisz swój adres e-mail:
Wszystkich odwiedzin 265753
Dzis 70

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

• Msze święte:
  • 7:00 – Za † Franciszka Kiwiora.
  • Ks. Dziekan – Za † Stanisława Jasiak, od Adama i Jolanty Obalów z rodziną.
  • Ks. Kazimierz – Za † Stanisława Jasiaka, od rodziny Baranów.
  • 14:00 – Msza Święta Ślubna.
  • 17:00 – Za † Stanisława Jasiaka, od członków Rady Parafialnej w Skrzyszowie.
  • 17:00 (Ochronka) – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo boże dla rodzin z Górnego Skrzyszowa na rozpoczęcie nabożeństw różańcowych.

Kościół Parafialny

Parafia Skrzyszów

W centrum Skrzyszowa znajduje sie okazała drewniana świątynia - rzec można boski gotyk. Kościół wybudowano w 1517 r. z fundacji hetmana Jana Tarnowskiego. Budowniczym by? Jan z Czchowa, cieśla, o czym informuje sygnatura zachowana na jednym z kościelnych portali. Nasz kościół jest największą drewnianą świątynią w Małopolsce. Nie dziwią wiec zatrzymujący się tu turyści, wędrujący szlakiem architektury drewnianej. Wśród nich są też cudzoziemcy, szczególnie z Francji i Niemiec

Ostatnio dodano