Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Wpisz swój adres e-mail:
Wszystkich odwiedzin 271372
Dzis 19

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

• Msze święte:
  • 6:30 – Za † Józefa Zgłobisia w dwudziestą rocznicę śmierci, rodziców Jana i Rozalię.
  • Ks. Dziekan – W intencji Marii.
  • Ks. Kazimierz – Za † Juliana Kulesę, od rodziny Mąciorów.
  • 17:00 – Za † Krystynę Jasiak w drugą rocznicę śmierci.
  • 17:00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o szczęśliwy zabieg z intencji Zdzisławy.

Kościół Parafialny

Parafia Skrzyszów

W centrum Skrzyszowa znajduje sie okazała drewniana świątynia - rzec można boski gotyk. Kościół wybudowano w 1517 r. z fundacji hetmana Jana Tarnowskiego. Budowniczym by? Jan z Czchowa, cieśla, o czym informuje sygnatura zachowana na jednym z kościelnych portali. Nasz kościół jest największą drewnianą świątynią w Małopolsce. Nie dziwią wiec zatrzymujący się tu turyści, wędrujący szlakiem architektury drewnianej. Wśród nich są też cudzoziemcy, szczególnie z Francji i Niemiec

Ostatnio dodano