Parafia Skrzyszów

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

• Dziś są imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
  • Msze święte:
  • 7:00 – Za † Władysława, Wiktorię, Barbarę Barnasiów. Zofię Łabno.
  • Ks. Dziekan – Za † Mieczysława.
  • Ks. Kazimierz – Za † Zofię Kapustkę, od rodziny Michalików.
  • 18:00 – Za † Józefa i Janinę Markuszewskich, synów Eugeniusza, Kazimierza, Czesława. Stefana Banaśkiewicza i Janinę Głód.
  • 18:00 – Z podziękowaniem i prośbą o błogosławieństwo boże i zdrowie dla rodziny.
  • 18:00 – O zdrowie i błogosławieństwo boże dla rodzin przynależących do drugiego ołtarza z Górnego Skrzyszowa.

Kościół Parafialny

Parafia Skrzyszów

W centrum Skrzyszowa znajduje sie okazała drewniana świątynia - rzec można boski gotyk. Kościół wybudowano w 1517 r. z fundacji hetmana Jana Tarnowskiego. Budowniczym by? Jan z Czchowa, cieśla, o czym informuje sygnatura zachowana na jednym z kościelnych portali. Nasz kościół jest największą drewnianą świątynią w Małopolsce. Nie dziwią wiec zatrzymujący się tu turyści, wędrujący szlakiem architektury drewnianej. Wśród nich są też cudzoziemcy, szczególnie z Francji i Niemiec

Ostatnio dodano