Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Wpisz swój adres e-mail:
Wszystkich odwiedzin 212424
Dzis 39
Wczoraj 67

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

Kościół Parafialny

Parafia Skrzyszów

W centrum Skrzyszowa znajduje sie okazała drewniana świątynia - rzec można boski gotyk. Kościół wybudowano w 1517 r. z fundacji hetmana Jana Tarnowskiego. Budowniczym był Jan z Czchowa, cieśla, o czym informuje sygnatura zachowana na jednym z kościelnych portali. Nasz kościół jest najwiekszą drewnianą świątynią w Małopolsce. Nie dziwią wiec zatrzymujący sie tu turyści, wedrujący szlakiem architektury drewnianej. Wśród nich są też cudzoziemcy, szczególnie z Francji i Niemiec

Wybrane Galerie

Polski misjonarz uprowadzony w Republice Środkowoafrykańskiej odzyskał wolność. Przewieziono go już do stolicy Kamerunu.O uwolnieniu misjonarza z diecezji tarnowskiej - ks. Mateusza Dziedzica - poinformował rzecznik KEP ks. Józef Kloch. Jak dodał, głównym negocjatorem ws. uwolnienia Polaka był Włoch, członek wspólnoty rzymskiej św. Idziego, która zajmuje się od strony Kościoła kwestią tego rodzaju negocjacji. Rzecznik episkopatu powiedział, że nie sądzi, by w negocjacjach poruszano kwestie finansowe. W moim przekonaniu opierały się one na rozmowach i przekonywaniu rebeliantów, by uwolnili misjonarza - dodał.
Czytaj więcej: http://www.rmf24.pl/
Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że na stronie stosujemy pliki cookies, w celach statystycznych. Korzystanie z witryny Parafii bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie wyżej wymienionych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo dokonać w dowolnym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej.