Parafia Skrzyszów

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Wpisz swój adres e-mail:
Wszystkich odwiedzin 258093
Dzis 29

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

• Dziś są imieniny: Emilii, Lucyny
  • Msze święte:
  • 6:30 – Za † Annę i Władysława. Juliana i Janinę Bobrowskich.
  • 6:30 – Za † Alojzę i Józefa Barchanów, od przyjaciela.
  • Ks. Kazimierz – Za † Adolfinę Młyńską, od sąsiadów Chrupków.
  • Poza parafią – Za † Tomasza Starostkę, w trzydziesty dzień po śmierci.
  • 18:00 – Za † Irenę Nowak w trzydziesty dzień po śmierci, od Haliny i Alojzy Paw.
  • 18:00 – Za † Marię Potoczek-Duch w ósmą rocznicę śmierci.

Kościół Parafialny

Parafia Skrzyszów

W centrum Skrzyszowa znajduje sie okazała drewniana świątynia - rzec można boski gotyk. Kościół wybudowano w 1517 r. z fundacji hetmana Jana Tarnowskiego. Budowniczym by? Jan z Czchowa, cieśla, o czym informuje sygnatura zachowana na jednym z kościelnych portali. Nasz kościół jest największą drewnianą świątynią w Małopolsce. Nie dziwią wiec zatrzymujący się tu turyści, wędrujący szlakiem architektury drewnianej. Wśród nich są też cudzoziemcy, szczególnie z Francji i Niemiec

Ostatnio dodano