Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Wpisz swój adres e-mail:
Wszystkich odwiedzin 210264
Dzis 23
Wczoraj 44

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

Kościół Parafialny św. Stanisława BM

Kościół Parafialny

Parafia Skrzyszów

W centrum Skrzyszowa znajduje sie okazała drewniana świątynia - rzec można boski gotyk. Kościół wybudowano w 1517 r. z fundacji hetmana Jana Tarnowskiego. Budowniczym był Jan z Czchowa, cieśla, o czym informuje sygnatura zachowana na jednym z kościelnych portali. Nasz kościół jest najwiekszą drewnianą świątynią w Małopolsce. Nie dziwią wiec zatrzymujący sie tu turyści, wedrujący szlakiem architektury drewnianej. Wśród nich są też cudzoziemcy, szczególnie z Francji i Niemiec

Wybrane Galerie

Ksiądz Mateusz Dziedzic został uprowadzony w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Rebelianci którzy uprowadzili ks. Mateusza domagają się uwolnienia swojego przywódcy który przebywa w więzieniu w Kamerunie. Wypuszczą ks. Mateusza tylko wtedy gdy ich przywódca zostanie uwolniony.
Ks. Mateusz w rozmowie telefonicznej z księdzem Mirosławem Gucwą powiedział że jest dobrze traktowany i nie obawia się o swoje życie.
Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że na stronie stosujemy pliki cookies, w celach statystycznych. Korzystanie z witryny Parafii bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie wyżej wymienionych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo dokonać w dowolnym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej.